ПОТПИСАНИ ПРВИ УГОВОРИ О СТРУЧНОМ УСАВРШАВАЊУ ПРИПРАВНИКА

Начелник општине Љубиње Стево Драпић потписао је данас прва четири уговора о стручном усавршавању приправника са завршеном високом или вишом стручном спремом, а који су се налазили на евиденцији Завода за запошљавање филијале у Љубињу.

„Буџетом општине за 2021. годину издвојили смо 20.000 КМ како би омогућили свим особама из Љубиња са завршеном високом или вишом стручном спремом да стекну потребно искуство и испуне услове за полагање стручног испита. Ово је минимум који и друштво и локална заједница морају дати овим младим људима како би они сутра уопште били конкурентни на тржишту рада.

Договорили смо сарадњу и са привредним субјектима, образовним и другим институцијама у нашој општини у којима ће они стицати то неопходно знање и гдје ће имати прилику да се својим радом и залагањем наметну и можда касније заснују и стални радни однос код њих.“ – рекао је начелник Драпић.

НЕРАДНИ ДАНИ ЗА ВАСКРШЊЕ И ПРВОМАЈСКЕ ПРАЗНИКЕ

Screenshot_20210428-131342_Viber