У Љубињу, 28. октобра: Регионално такмичење основаца у познавању Црвеног крста

ЉУБИЊЕ – Основна школа „Свети Сава“ и Општинска организација Црвеног крста Љубиње, у понедјељак, 28. октобра, организоваће регионално такмичење основаца у познавању покрета Црвеног крста.

Ovdje će se takmičiti najbolje hercegovačke ekipe: zgrada OŠ "Sveti Sava" u Ljubinju

Овдје ће се такмичити најбоље херцеговачке екипе: зграда ОШ „Свети Сава“ у Љубињу

Такмичење ће почети у 11 часова у згради љубињске основне школе, а сем домаће екипе, на њему ће учествовати екипе из Требиња, Билеће, Гацка и Невесиња.

-Школе ће имати екипе са три члана и координатором, који је обавезно наставник школе коју екипа представља. Координациони одбор овог регионалног такмичења, чије је сједиште у Гацку, обезбиједиће судије, а екипа побједница учествоваће послије на републичком такмичењу, рекли су у канцеларији Црвеног крста у Љубињу.

Трочлана екипа са координатором, која, на крају, побиједи на републичком такмичењу из познавања покрета Црвеног крста, освојиће главну награду – а она је бесплатно десетодневно љетовање на мору.