ЗАДОВОЉНИ ПРВИМ ДИЈЕЛОМ

ЉУБИЊЕ – Одбојкаши Љубиње Банкома зимску такмичарску паузу у Премијер лиги Босне и Херцеговине проводе на седмом мјесту на табели и релативно су задовољни садашњим пласманом.
У 12. првенствених кола освојили су 13 бодова, а иза њих на табели су Модрича Новопром са 10, Младост (Брчко) са 8, те Илиџа са 4 бода.
Зимска пауза ће потрајати до 27. јануара 2023, након чега слиједи још шест првенствених кола, послије чега ће се знати ко су два најслабија клуба која напуштају Премијер лигу и прелазе у нижи ранг такмичења.
На самом почетку ове сезоне, у којој Љубиње Банком игра искључиво са домаћим играчким кадром, сви су истицали да би били задовољни да се одрже у елитном босанско – херцеговачком одбојкашком друштву и за сада имају солидне изгледе да те чежње и остваре.
Љубиње Банком наступа у саставу: Слободан Топаловић, Горан Дангубић, Илија Крунић, Александар Самарџић, Радослав Јањић, Александар Пепић, Немања Мићић, Ђорђе Брборић, Алекса Пецељ, Матија Гордић, Данило Ђогић, Мирко Козић (капитен), Растко Косјерина и Петар Попара, тренер је, као и претходних сезона, Миладин Рудан.
Прву утакмицу у наставку играће, као гости, у Какњу, код трећепласиране екипе Какањ 78, коју тренира и у којој игра некадашњи првотимац Љубињаца Данило Ружић.
Ж.Ј.

НИЈЕ УСВОЈЕН ДНЕВНИ РЕД 14. СЈЕДНИЦЕ СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ ЉУБИЊЕ

НИЈЕ УСВОЈЕН ДНЕВНИ РЕД 14. СЈЕДНИЦЕ СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ ЉУБИЊЕ – НИЈЕ УСВОЈЕН РЕБАЛАНС БУЏЕТА ЗА 2022 И БУЏЕТ ЗА 2023

На дневном реду су, између осталог биле најважније теме за функционисање једне јединице локалне заједнице:
✅Приједлог ребаланса буџета за 2022. годину.
✅Приједлог буџета за 2023. годину.

За усвајање дневног реда а самим тим и усвајања ових најважнијих докумената гласали су сљедећи одборници:
Перса Климента (СПС)
Душан Кољибабић (СДС)
Веско Будинчић (СДС)
Миленко Илић (НДП)
Василије Козић (СДС)
Душко Ђордан (СПС)
Петар Новокмет (СДС)

Уздржани су били:
Славиша Јањић (ДНС)
Душко Милојевић (УС)

Због оправданих, и свима у Љубињу познатих разлога, сједници није могла присуствовати Јелена Лучић (СДС) која је дио скупштинске већине.

Своје одсуство на сједници, пред сам почетак исте, је најавио Божо Ћузулан (СНСД).

Остали одборници нису навели разлог недоласка.

Неусвајање дневног реда, а самим тиме и ребаланса условило је сљедеће:
❗Ватрогасцима се неће моћи исплатити средства у висини од 11.000KM предвиђених ребалансом
❗ Одбојкашки клуб Љубиње средства у износу од 8000 КМ
❗Дјечији вртић средства у износу од 5.800КМ
❗Центар за социјални рад средства у висини од 4.000 КМ
❗Црвени крст – средства од 1.500 КМ предвиђена за подјелу божићних пецивица за социјално угрожене породице
❗КМФ „Љубиње“ 1000 КМ
❗ Борачка организација 1500 КМ
❗Једнократна накнада за борце у износу од 3500 КМ
❗ Немогућност плаћања рачуна по основу извршених радова асфалтирања у мјесним заједницама Виногради, Дубочица, Љубиње 1, Убоско, Љубиње 2 у износу од 38.400КМ
❗Немогућност плаћања урађеног пројекта за проширење водоводне мреже у селима Градац, Ограда, Грабље у износу од 6000 КМ
❗Бетонирање пута у селу Ранковци у износу од 4.000КМ
❗Оборинска канализација у Виноградима 4000 КМ
❗Насипање локалних путева у износу 2500 КМ
❗ Организација Првог сабора изворног пјевања 1000КМ…

❗Због неусвајања ребаланса, упитна ће бити и издвајања за социјалне категорије и исплата зарада за остале ниже буџетске кориснике.

✅За наведене документе, и ребаланс и буџет, ДОБИЈЕНА је сагласност Министарства финансија Владе Републике Српске али одборници нису хтјели да расправљају за исте и на тај начин су угрозили буџетско функсионисање општине Љубиње.

У Љубињу, 26.12. 2022. године
Начелник општине Стево Драпић