ПОТПИСАНИ УГОВОРИ СА ЉУБИЊСКИМ ПЧЕЛАРИМА ВРИЈЕДНИ 60.000 ЕУРА

ПОТПИСАНИ УГОВОРИ СА ЉУБИЊСКИМ ПЧЕЛАРИМА ВРИЈЕДНИ 60.000 ЕУР
У присуству начелника општине Љубиње Стева Драпића и представника Удружења за развој и афирмацију друштва НОДАС из Сарајева Шемсудина Маљевића, данас су потписани појединачни уговори о додјели материјалних донација у  просјечној висини од 3000 еура са 20 одабраних љубињских пчелара у оквиру пројекта “Заштитимо пчеле, спасимо екосистем”.
У оквиру овог пројекта предвиђена је и  адаптација просторија за удружење пчелара „Кадуља“ Љубиње, за што је издвојено 12000 еура, а радови на адаптацији се приводе крају.
Иначе пројекат “Заштитимо пчеле, спасимо екосистем”, укупне вриједности 145.000КМ финансира њемачко Министарство за економску сарадњу и развој (БМЗ), уз суфинансирање Општине Љубиње у износу од 54.000 КМ, Удружење “Кадуља” од 3500 КМ, и уз  појединачно учешће пчелара у висини од 15% од укупне вриједности гранта којег добијају.

ПОТПИСАН МЕМОРАНДУМ О САРАДЊИ ИЗМЕЂУ ФОНДАЦИЈЕ МОЗАИК И ОПШТИНЕ ЉУБИЊЕ ВРИЈЕДАН 60.000 КМ

У присуству начелника општине Љубиње Стева Драпића и директора програма Омладинских банака БиХ Жељка Пауковића при Фондацији Мозаик, данас је у просторијама општине Љубиње потписан Меморандум о сарадњи за период 2023-2026.

Меморандумом је предвиђен наставак финансирања друштвено корисних пројеката неформалних група младих, гдје се очекује да оквирно 20 пројеката буде подржано, као и минимум 4 микробизниса.

Пројекте ће реализовати неформалне групе младих који имају 3-7 чланова узраста од 17 до 35 година.

Учешће општине Љубиње у наведеним активностима износиће 29.600КМ, а Фондације Мозаик 30.400КМ

УСВОЈЕН НАЦРТ ДРУГОГ РЕБАЛАНСА БУЏЕТА ЗА 2022 И НАЦРТ БУЏЕТА ЗА 2023

УСВОЈЕН НАЦРТ ДРУГОГ РЕБАЛАНСА БУЏЕТА ЗА 2022 И НАЦРТ БУЏЕТА ЗА 202

На јуче одржаној 13. сједници Скупштине општине Љубиње, усвојен је нацрт другог ребаланса буџета општине Љубиње за 2022 годину у износу од 3.533.000,032 КМ, као и нацрт буџета за 2023 годину у износу од 3.359.000 КМ.

Усвојена је и одлука о критеријумима за подјелу помоћи за санацију посљедица земљотреса којом је предвиђено да се подјела прикупљене помоћи дијели у омјеру 80% за физичка лица и 20% за правна лица (јавне објекте). Након што одобрена помоћ у износу од 1.000.000КМ од стране Савјета министара БиХ дође на рачун општине Љубиње, расписаће се јавни позив за пријаву лица за надокнаду штете.

Одборницима је представљен и Извјештај о проведеној ревизији општине Љубиње за 2021 годину.

Усвојене су и одлуке о начину и условима продаје градског грађевинског земљишта као и Информација о стању безбједности на подручју општине Љубиње у периоду од 1.1.2022 до 30.6.2022. године

Јелена Лучић (СДС) је изабрана за нову потпредсједницу скупштине умјесто Василија Козића (СДС).