Закључак о продужењу важења Закључка о обавезном провођењу мјера за реаговање на појаву болести изазване новим вирусом корона ( COVID -19 )у Општини Љубиње

РЕПУБЛИКА СРПСКА
ОПШТИНА ЉУБИЊЕ
Општински штаб за ванредне
ситуације

Број:02-022- 134/20
Датум:07.07.2020.год.

На основу члана 22.Закона о заштити и спашавању у ванредним ситуацијама (Службени гласник РС бр.121/12 и 46/17) члана 43.Закона о заштити становништва од заразних болести (Службени гласник РС 90/17, 42/20), члана 7.Одлуке о формирању Општинског штаба за ванредне ситуације (одлука број 01-013-5/14од 21.03.2014.године, поводом погоршане епидемиолошке ситуације (COVID -19 Корона вирус), а у циљу заштите здравља становништва Општине Љубиње, Општински штаб за ванредне ситуције општине Љубиње на сједници одржаној дана 07.07 2020. годне у складу са Закључком републичког кризног штаба 47-1/20 од 06.07.2020.године, д о н о с и

З А К Љ У Ч А К

О продужењу важења Закључка о обавезном провођењу мјера за реаговање на појаву болести изазване новим вирусом корона ( COVID -19 )у Општини Љубиње

I
Закључак Општинског штаба о ванредним мјерама у циљу спречавања ширења вируса корона „SARS- COV-2“ i COVID 19 ( Закључак , број 02-022-121/20 од 24.06.2020.године ) на територији општине Љубиње – мјере наложене наведеним Закључком продужавају се и трајаће до 20.07.2020.године.
II

III
Овим закључком налаже се надлежним контролиним органима -инспекцијским и комуналној полицији да појачају контролу и кажњавање свих физичких и правних лица која не поштују прописане мјере.
IV
Овај Закључак ступа на снагу одмах и иста ће бити објављен у Службеном гласнику Општине Љубиње.
1, Свим трг.и угост.суб.
2.Инспекцијски органи
3.МУП РС Пол.станица Љубиње,
4.Комуналној полицији,
5.а/a

Командант штаба

Дарко Крунић

Закључак о новчаној помоћи домаћинствима погођеним епидемијом Цовид19

РЕПУБЛИКА СРПСКА
ОПШТИНА ЉУБИЊЕ
Општински штаб за ванредне
ситуације

Број:02-022- 135 /20
Датум:07.07.2020.год.

На основу члана 22.Закона о заштити и спашавању у ванредним ситуацијама (Службени гласник РС бр.121/12 и 46/17) члана 43.Закона о заштити становништва од заразних болести (Службени гласник РС 90/17, 42/20), члана 7.Одлуке о формирању Општинског штаба за ванредне ситуације (одлука број 01-013-5/14од 21.03.2014.године, поводом погоршане епидемиолошке ситуације (COVID -19 Корона вирус), а у циљу материјалне помоћи становништву Општине Љубиње на приједлог Начелника Оштине ,Општински штаб за ванредне ситуције општине Љубиње на сједници одржаној дана 07.07 2020. годне у складу д о н о с и

З А К Љ У Ч А К
О новчаној помоћи домаћинствима чији су чланови домаћинства „ позитивни на корона вирус“ и домаћинствима чији су чланови обољели од „упале плућа“ изазване Covidom-19) .

I
Породичним домаћинствима чији је један или више чланова заражен(Covid-19), односно чији је један више чланова лијече од „упале плућа“ исплатиће се новчана помоћ у износу од 520,оо КМ.
II
. Исплата новчаних средстава из члана 1. овог Закључка вршиће се на текући рачун једног од чланова породичног домаћунства.
III
Приоритет у исплати из члана 1. Овог Закључка имају породична домаћинства чији чланови немају стално запослење,или су без примања , а исплата ће се вршити по евиденцијама ЈЗУ Дома здравља Љубиње и специјалистичке амбуланте др“Саво „
IV
Задужује се Центар за социјални рад да направи спискове и утврди приоритете за исплату.
V
Исплату ће вршити Одсјек за буџет и финансије Општине Љубињe из средстава Фонда солидарности и донаторских средстава.
VI
Oвај закључак ступа на снагу даном доношења и исти ће бити објављен у Сл.гл.Општине Љубиње.
1 Дом здравља и др.“Саво“
2. Одсјек за буџет и фин.
3.Центар за социјални рад, Командант Штаба
4.Огласна табла
5.а/а Дарко Крунић

Захвалност породици Жарка Радића

Начелник општине Љубиње, у своје лично име и у име свих грађана Љубиња, захвалио се Жарку Радићу који живи у Америци на помоћи у износу од 10.000 $ коју је уплатио на намјенски рачун општине Љубиње за помоћ у борби против корона вируса.

Наведена средства биће подијељена грађанима и њиховим породицама обољелим од ЦОВИД-19 вируса.